persianweblog persianblog
از من ... برای تو

 

غرغرهای وبلاگی
ين روزها بازار وبلاگ نويسی گرم است ٬ مخصوصا حالا که برايش جشنواره هم راه انداختند ... شده مد روز و وسيله ای جديدی برای فخر فروشی ... من دوتا وبلاگ دارم يکی سياسی است و اون يکی در زمينه شعر و ادبياته .... آه! راستی ٬ من چهارتا دارم دوتا در پرشين بلاگ يکی در بلاگر يکی در بلاگ اسکای زمينه های کاريم هم شعر نو ٬ فضانوردی و سينما است و در وبلاگ چهارمی هم به تشريح دقيق و مو به مو بعضی تجربه های شخصي؟! میپردازم ... و تو ميمانی حيران که اين جماعت چطور وقت ميکنند اين همه وبلاگ را با اين تنوع موضوعی اداره کنند در حالی که تو در همين يکی اش مانده ای !؟ ولی بعد با به خاطر آوردن مطالب بعضی وبلاگها به خودت ميگويی که وبلاگ نويسی چندان هم کار سختی نيست ... اووَهه اين همه وبلاگ و سايت هست که ميشود مطالب آنها را بدون ذکر مرجع کپی کرد ٬ روزنامه ها و مجله ها و کتابها هم که در دسترسند ٬ کافی است يکی را باز کنی و شعر و مطلب يکی از شاعران يا نويسندگان گمنام را به نام خودت جا بزنی ! اگر هم کم آوردی خدا پدر حافظ و سعدی و مولوی و ايضا نيما و سهراب و فروغ و ... را بيامرزد ! البته من معتقدم چهار ديواری وبلاگ اختياری است ٬ ولی خوب بعضی وبلاگها مثل ديوان اشعار ميماند سر و ته اش را نگاه ميکنی فقط اشعار شعرای مختلف را ميبينی که در بسياری موارد پر از اشتباهات فاحش املايی و انشايی است ...
بعد از آن هم اصلا و ابدا نگران تعداد خوانندگان وبلاگت نباش ... اگر ميخواهی خيلی خودمونی و دوستانه باشی ميتوانی از جمله معروف و رايج `چقدر باحال بود به من هم سر بزن ... ` استفاده کنی ٬ اگر هم خواستی خبلی رومانتيک و احساساتی باشی يک مشت کلمات قلمبه و سلمبه را بدون در نظر گرفتن هيج قاعده و قانونی پشت سر هم ردیف میکنی و آنها را با کمک Copy و Paste  که الحق و والانصاف حق بزرگی به گردن همه ما دارند در بخش نظرخواهی چند صدتا وبلاگ کپی میکنی بدون آنکه حتی نيم نگاهی به مطالب آنها بياندازی ... بلاخره از اين همه وبلاگ نويس پنجاه تايش هم که جوابت را بدهند خدا بده برکت ! اگر هم ديدی تعداد خوانندگان وبلاگت از وبلاگ همسايه کمتر است خودت دست بکار ميشوی و در بخش نظرخواهی وبلاگ خودت و با نامهای مختلف هی از فضل و کمالات نويسنده تعريف و تمجيد ميکنی ... اگر شير پاک خورده ای پيدا شد و جرات کرد تا از مطالب انتقاد کند يا بگويد پيغام پر آب و تابی که برايش گذاشتی هيچ ربطی به موضوع نداشته با جمع دوستان و آشنايانت (که نصف آنها خودت هستی با نامهای مستعار) به وبلاگش لشکر کشی کرده و او را متهم ميکنيد که فکر بلند و روح حساس تو را درک نميکند و بهتر است بجای وبلاگ نويسی برود غاز بچراند !!!
 طرف هم که احساساتش جريحه دار شده يک لشکر کشی متقابل انجام ميدهد و آنوقت تا مدتی سر همه گرم است با ياداشتهای انتقامی و پيامهای نه چندان مودبانه که خودش کلی مشتری جمع ميکند چرا که در محيط وبلاگ تا بخواهی کاسه داغتر از آش پيدا ميشود و دايه دلسوزتر از مادر ... بسه ديگه ٬ خيلی غر زدم .

تذکر : هر گونه برخوردن و به خود گرفتن مطالب اين ياداشت اکيداً ممنوع بوده و نشاندهنده اينست که شما هم از قماش همان وبلاگ نويسان کذايی هستيد !!!!!!!!

پيام هاي ديگران ()        link        دوشنبه ٢٥ خرداد ۱۳۸۳ - غزل