persianweblog persianblog
از من ... برای تو

 

برنامه تلويزيونی مهتاب تمام شد ...
اين برنامه را در زمانی که ايران بودم کم و بيش ميديدم و بعد از برگشتن هم خيلی شبها پای آن نشستم . ديدن تصاوير کودکی حضرات را دوست داشتم و نيز بداهه گويیهای آقايان حسينی و رفيعی را ٬ اگرچه مثل بسياری از برنامه های طنز ايرانی اکثر اوقات طنز به هجو کشيده ميشد ... نه ! قصدم اين نيست که اين برنامه را نقد کنم که من ٬ نه نقادم و نه طنز شناس ! فقط می خواستم به نکته ای اشاره کنم که شايد خيلی از شماها هم آنرا حس کرده باشید . در طول اين برنامه يا لااقل تا آنجا که من ديدم هيچ زنی پا به حريم مقدس اين طنازان مذکر نگذاشت !!! در واقع هنرمندان و ورزشکاران زن بصورت کاملا عمدی و آگاهانه ناديده گرفته شدند . حتی در گزارشهای مردمی هم که از سطح شهر پخش ميشد زنان مخاطب قرار نمی گرفتند ؟!؟!؟!؟!
حالا لطفا نگوييد که اين برنامه خيلی بی ارزش و بی کلاس بود و همان بهتر که زنان را در آن جايی نبود و ... اين برنامه بدون ترديد يکی از پربيننده ترين برنامه های تابستانی در سطح عموم مردم کشور بود (مگر چند درصد از مردم ما امکان دسترسی به کانالهای برون مرزی را دارند؟) که هر شب هزاران خانواده  ايرانی را پای تلويزيونها ميکشاند و چنين بی اعتنايی بی رحمانه ای به بيش از نيمی از مردم جامعه واقعا بدور از انصاف بود . نميدانم يک دختر بچه ٬ يک دختر نوجوان ٬ يک دختر جوان يا يک زن چگونه ميتواند اعتماد بنفس خود را در کشوری حفظ کند که در يکی از محبوبترين برنامه های تلويزيونی آن هيچ خبری از همجنسان او نيست ؟ چگونه ميشود از زنانی که تنها برنامه های ويژه آنها به مسايلی همچون آشپزی و گلسازی و بچه داری و خانه داری و ... میپردازد انتظار پيشرفت و ترقی داشت ؟
ای کاش بجای برگذاری هفته زن ٬ روز زن ٬ جشنواره زنان فيلمساز ٬ سمينار بررسی مشکلات زنان و ... فکری به حال مهمترين رسانه جمعی کشورمان ميکرديم که در اکثر برنامه هايش بدجوری زنان را به حاشيه رانده است . به راستی که  خانه از پای بست ويران است ...      

پيام هاي ديگران ()        link        پنجشنبه ۱٩ شهریور ۱۳۸۳ - غزل