persianweblog persianblog
از من ... برای تو

پرتی زيبا

پرتی زينتا ( preity zinta کار خود را با فیلم متفاوت Dil Se شروع کرد و حالا با داشتن فيلمهائي مانند Dil Chahta Hai , Mission Kashmir و اکنون نیز فيلم جنجالی و پر سر و صدای The Hero : Love Story Of A SPY در کارنامه هنری کوتاه مدت خود بدون شک یکی از موفقترین بازیگران امروزی سینمای هند است . او نه تنها تا کنون با بسیاری از موفقترین فیلمسازان سینمای هند کار کرده بلکه با بازیگران بنامی همچون شاهرخ خان ٬ امير خان ٬ هرتيک روشن ٬ سانی دئول ٬ آرجون رامپال و .... نیز همبازی بوده است .
پرتی زيبا و جذاب است ٬ شخصیت پرجنب و جوش و شیطانی دارد و با ذکاوت زيادی از بازی در نقشهای تکراری و کليشه شدن ميگريزد . من تا کنون فيلمی از او نديده ام که در آن نقش منفعل و سنتی زنان در فيلمهای هندی را داشته باشد . وی توانست عنوان پر طمطراق ملکه قلبها در سال ۲۰۰۲ را به خود اختصاص دهد ( این عنوان هر ساله به محبوبترین بازیگر زن از نظر مردم اهدا میشود ) .
پرتی در فيلم The Hero : Love Story Of A SPY در نقش يک دختر روستائي اهل کشمير بازی ميکند که در روند فيلم تبديل به يک جاسوس حرفه ای ميشود ( خدا رحم کند ) خود او در اين باره ميگويد " من تا کنون نقشی این چنین پر تحرک را بازی نکرده بودم . این فیلم یک تجربه فوق العاده بود . " و فروش شگفت انگيز اين فيلم نشان میدهد که احتمالا او جاسوسه خوبی از آب در آمده است ( فيلم تنها در هفته اول اکران بيش از پنج ميليون بيننده داشته است !!‌ ) . فيلم ديگری از او اکنون آماده اکران است با نام Armaan که در اين فيلم او با آميتا بچن ٬ و آنیل کاپور همبازی است و بنا به گفته خود او فيلم کاری است بسيار متفاوت و جديد ( من اميدوارم حرف پرتی درست باشد ؟! از تبليغات فيلم که بوی مثلث عشقی می آيد ) .
فیلمهای آينده پرتی عبارتند از :
Lakshya به کارگردانی فرهان اختر
Koi Mil Gaya به کارگردانی راکش روشن
Kal Ho Na Ho به کارگردانی کارن جوهر
و موفقيت همچنان ادامه دارد .........


پيام هاي ديگران ()        link        شنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۸٢ - غزل