persianweblog persianblog
از من ... برای تو

MAHABHARAT

راج کومار سنتوشی يکی از کارگردانان صاحب نام باليوود است که کارهای در خور اعتنايی را در کارنامه هنری خود دارد . او در حال حاضر در نيمه راه ساخت فيلم Khakee است که  بازيگران برجسته ای همچون آميتا بچن ٬ اجی ديوگان ٬ اکشی کومار ٬ اکشی خانا و آيشواريا رای در آن حضور دارند . ولی بی ترديد فيلمی که او در انديشه ساخت آن برای يک تهيه کننده جنوبی است ٬ بسيار برجسته تر از فيلمهای قبلی او خواهد بود .
در واقع اين بزرگترين و پرهزينه ترين فيلمی خواهد بود که تاکنون در سينمای هند و به زبان هندی توليد شده است ( بر طيق اظهارات سنتوشی هزينه توليد اين فيلم چيزی درحدود ۱۱۵ کرور روپيه خواهد بود ) .
فيلم MAHABHARAT در دو قسمت مجزا و بطور همزمان ساخته ميشود . سنتوشی در اين باره ميگويد " زمانی که برای ساخت این فیلم برنامه ریزی میکردم متوجه شدم که زمان آن چیزی بیش از پنج ساعت خواهد بود . بنابراین فیلم در دو قسمت مجزای دو ساعت و نیمه به نمایش در خواهد آمد . شبیه این اتفاق بارها در هالیوود اتفاق افتاده است که بعد از یک فیلم موفق ادامه داستان در فیلم جدیدی به تصویر کشیده شود مانند هری پاتر یا ارباب حلقه ها . حال ما امیدواریم بتوانیم چنین کاری را در هند انجام دهیم "
با اين همه سانتوشی اظهار کرد که هر دو فيلم بطور همزمان اکران نخواهند شد و با وجود اينکه ممکن است هر دو همزمان آماده باشند ٬ بخش دوم فيلم حداقل بعد از يک وقفه شش ماهه اکران میشود .
روشن است که برای چنين کار بزرگی بايد نامدارترین بازیگران باليوود برای نقشهای اصلی در لیست سنتوشی قرار داشته باشند . کسانی همچون آميتا بچن ٬ سانی دئول ٬ سانجی دات ٬ اجی ديوگان ٬ آرجون رامپال و  آیشواری رای . اگرچه گفته میشود انتخاب بازیگران هنوز قطعی نشده است .

Mahabharat چيست ؟
بسياری از مورخين بر اين باورند که Mahabharat تنها يک حکايت خيالی برگرفته شده از تخيلات يک کاهن پير (با نام Sage Ved Vyas) است . آنها استدلال ميکنند که هيچ جنگی نميتواند به وقوع بپيوندد و چنان جزئيات دقيقی از آن مو به مو حکايت شود آنهم با ابعاد مختلف و صور گوناگون يک افسانه ....... بقيه اين مطلب را ميتوانيد در اينجا بخوانيد . من شخصا فکر ميکنم Mahabharat يک اثر حماسی مانند شاهنامه خود ما باشد پر از قصه ها و روايت های پهلوانی و حکمت آموز .

پيام هاي ديگران ()        link        سه‌شنبه ٢٤ تیر ۱۳۸٢ - غزل