یاداشتهائي بر فیلم Devdas (یاداشت دهم و آخرین یاداشت)

مشخصات فيلم Devdas
``````````````````````````
تهيه کننده : BHARAT SHAH
کارگردان : SANJAY LEELA BHANSALI
موسيقی : ISMAIL DARBAR
شاعر : NUSRAT BADR
بازيگران اصلی : شاهرخ خان ( SHAHRUKH KHAN ) ٬‌ مادوری دیکسیت ( MADHURI DIXIT ) ٬ آیشواری رای ( AISHWARYA RAI )

خلاصه داستان : فيلم Devdas داستانی است درباره عشق ٬ عشقی برتر از همه چيز .... حتی زندگی
حماسه مردی بنام Devdas که عشق می ورزد ٬ عشق میروزد و تنها عشق می ورزد ......
Devdas ( شاهرخ خان ) پسر مالک زمينداری است که با قاشقی از نقره در دهان بدنيا آمده است . او در روستايی زيبا و سرسبز رشد ميکند ٬ جائي که کودکی دلپذيری را همراه با همبازی دوست داشتنی خود Paro ( آیشواری رای ) طی ميکند و چنان رابطه عاطفی عميقی بين اين دو شکل ميگيرد که گوئي هر يک تنها بخاطر ديگری زنده است . بی خبر از تفاوتهای طبقاتی پيوندی بين ايندو شکل می گیرد که گوئي قرار نیست هرگز شکسته شود . رويای زيبای کودکی اما ٬ با رفتن Devdas به لندن برای ادامه تحصيل به پایان می رسد . دنيای Paro با رفتن Devdas به هم میریزد و او چراغ کوچکی برمی افروزد به نشانه عشق بی قيد و شرط خود و به اين نيت که محبوبش زودتر بازگردد .
سالها می گذرد و Devdas بازمیگردد و اين بار با یافتن یک زن جوان و دلفریب با زیبائی مبهوت کننده در همبازی دوران کودکی به او دل می بازد . اما خانواده متکبر و ثروتمند Devdas که آرزوی ازدواجی بسيار بلندپروازانه تر را برای او دارند ٬ بشدت با او مخالفت مي کنند ..... و در نهايت Devdas عاجز از مقابله با جبر پدرسالارانه حاکم بر خانه پدری آنجا را ترک می کند و طی نامه ای به Paro می نويسد که آنچه بين آنها وجود دارد تنها رشته دوستی عميق است و نه عشق .
Paro به اصرار مادر خود که بشدت از سوی خانواده Devdas تحقیر شده به عقد مردی مسن و ثروتمند ( بسیار ثروتمندتر از خانواده Devdas ) در می آيد که فرزندانی بزرگسال دارد و اين آغاز مسیر فروپاشی Devdas است . مسيری که او را بسوی ميخانه ها و رقاص خانه ها می کشاند و در اینجاست که او با Chandramukhi ملاقات ميکند ٬ فاحشه ای زیبا و معروف که وجود این غریبه بی تفاوت برایش جالب است و .......


2857-200-0.jpg


و اما همانطور که وعده داده بودم معرفی منابعی که برای نوشتن اين ياداشتها از آنها استفاده کرده ام :
سایت اختصاصی فیلم Devdas
سایت اختصاصی Neeta Lulla ( طراح لباس فیلم )
سایت های مختلفی که در طول یاداشتهای گذشته به آنها اشاره کرده ام و شايد بيش از پنجاه Webpage مختلف در مورد اين فيلم و بازيگران و دستاندرکاران آن و بریده های روزنامه ها و مجلات که قبول کنيد ذکر نام تمام آنها اينجا غير ممکن است .


````````````````````````````````````````

ياداشتهای مربوط به فيلم Devdas به پايان رسيد . با تشکر از همه شما و نظرات خوبتان ./ 16 نظر / 15 بازدید
نمایش نظرات قبلی
آشنا

سلام غزل خانم - شما را در وب لاگم( ای دختر زیبا) پیدا کردم از پیام شما متشکرم متنی را که شما مطالعه نموده بودید شعر زیبائی از سهراب سپهری عزیز بود که به مناسبت تولد دخترم مهسا آورده بودم . منتظر شما هستم موفق باشید و سایت قشنگی دارید آن را در سایت تخصصی ام به آدرس www.jalali.7p.com حتما؛ در هفته آینده معرفی می کنم .

bita

سلام باورت نمی شه من چقدر لوکشينای اين فيلمو دوست دارم

فرناز

سلام خانومی. دستت درد نکنه. واقعا زيبا بود. از ميل تون هم صميمانه تشکر می کنم. مشکل سر اين هستش که پيدا کردن فيلم های هندی واقعا دشواره و من کمتر می تونم فيلم های روز هند رو ببينم. در هر حال که ممنون. سبز باشی.

فرخ

سلام دوست عزيز لطفا به اين كلبه محقر هم سري بزنيد و نظر بدهيد . با تشكر موفق باشيد http://farokh12.persianblog.ir

pedram

سلام ميبينم که هنوز آپديت نکردی .اگه ميشه زودت آپديت کن.راستی در مورد فيلم آشوکا بنويسی هاااااااااا.موفق باشی يا حق

احسان

سلام....اولين بار بود که اومدم اينجا....جالب بود......خوشحال ميشم به کلبه من سر بزنين ......به دنبال او....(۱)؟...منتظرم

مهدی

بابا ايو الله اين وبلاگ اند سينمای هنديه . تشکر کرداهه! :)

amir

هميشه به من لطف داری . ممنون. يکم حالم خوب نيست بعدا در رابطه اش توضيح ميدم

ستاره

سلام وبلاگ زيبايی داری اميدوارم موفق باشی قربانت ستاره