خبر کوتاه بود و تلخ و مثل تيغ تيز بر سرمان فرود آمد !
کيومرث صابری فومنی درگذشت ...
زمانی که من و هم دوره های من دانش آموز و دانشجو بوديم نه بازيگرانی با چهره و ژستهای آنچنانی وجود داشت و نه فوتباليستهايی با انواع موهای دراز و کوتاه و تيپهای عجيب و غريب . آلبومهای موسيقی که منتشر ميشد هيچ کدام پاپ! نبود و استفاده از کانالهای ماهواره ای هم که هر روزه ما را در جريان آخرين خبرهای هنرمندان عزيز لس آنجلسی !؟!؟!؟ قرار بدهند و يا متناوبا گوشزد کنند که چقدر بدبخت و عقب افتاده هستيم ٬ رايج نبود . فيلمها و سريالها اکثرا تلخ بودند و محدود . فضای کشور ٬ شهر ٬ محله ٬ خيابان و دانشگاه آنقدر بسته و تاريک بود که اگر جزوه ای درسی را از همکلاسی مذکر(و ايضا مونث برای برادران دانشجو) ميگرفتی و چند روز بعد نامت در تابلو اعلانات داشکده نبود که بايد برای پاره ای توضيحات به اطاق فلان مراجعه کنی ٬ خوش شانس بودی ... ولی گل آقا بود که هر هفته با شوق انتظارش را ميکشيديم و از سر افلاس دانشجويی آنرا شريکی ميخريديم و سر کلاس يواشکی می خوانديم ٬ فکر ميکرديم ٬ می خنديديم و گاهی غمباد ميگرفتيم ... در ايران نبودم وقتی شنيدم هفته نامه گل آقا را خود شخص گل آقا تعطيل کرده و به خودم گفتم آنقدر از اين طرفيها و آن طرفيها حرف شنيد که خسته شد و به گمانم اين سرنوشت همه کسانی است که طرف مردمند . برای نسل من گل آقا سمبلی از اميد بود که به ما ياد داد ٬ ميشود دنيا را جور ديگری ديد .
امروز دوستان و ياران هميشگی گل آقا به همراه مردمی که سالها با گل آقا خنديده و گريه کرده اند او را به خاک ميسپارند . ديگر کسی نيست که با عصای مبارکش بر سر غضنفر بیسواد بکوبد و يا سبيل شاغلام را دود بدهد ... گل آقای مردم ايران رفت .

توضيح : در اين صفحه ميتوانيد ياداشت نيک آهنگ کوثر و ساير دوستان هميشگی گل آقا را در سوگ او ببينيد .

بعد از تحرير : اگر دوست داريد خبرهای بيشتری در اين زمينه داشته باشيد از صفحه گل آقا رفت هم ديدن کنيد . پيوند اين صفحه رادر وبلاگ پاکنويس ديدم .

/ 36 نظر / 2 بازدید
نمایش نظرات قبلی
mohammad

سلام غزل جان . خبر بسيار متاثر کننده ای بود . من گاهی مطالبش رو ميخوندم ولی از همو تعداد کم هم خيلی لذت ميبردم . خدا رحمتش کنه و روحش شاد و من فکر کنم که همينطور هم باشه چرا که اون هميشه مردم رو شاد ميکرد .

معلم ادبيات

سلام...غزل جان يادداشتت در رفتن گل آقای عزيز مون (که اولين اسمش در توفیق گردن شکسته فومنی بود ) متاثرم کرد...هميشه از تصور چنين روزی اشک در چشمم جمع ميشد...ممنونم سر زدي

sima

سلام. متاسفم! بعضی خبرها فقط يه خبر نيست! همه ی اونايی که بهشون احتياج داريم يکی يکی دارن ميرن! کاش تا زنده ايم قدر همديگه رو بيشتر بدونيم.... راستی کی گفته من ياد شما نبودم موقع ديدن مين هونا؟؟!! شايد باورت نشه ولی هر فيلمی رو که برم سينما ببينم ياد همه تون « منظورم همه ی وبلاگ نويسايی که باليوود رو دوست دارن» ميافتم و جای همه تونو خالی ميکنم. در ضمن ببخشيد که ايندفعه اينقدر دير اومدم. موفق باشی./

maryam

از دست دادن هنرمند در هر مقطع زمانی که باشد جز ضربه ای بر دوستداران هنر نيست

نگین

سلام...کارت خيلی عاليه....خوشحال ميشم کمکم کنی...موفق باشی

بنفشه

سلام خانمي... بالاخره موفق به ديدن فیلم مارمولک شدم البته با نسخه اصلی ولی متاسفانه از کيفيت صدای خوبی برخوردار نبود. اين فيلم هم اينک بر پرده سينما هاست ولی خدا می داند که چقدر از فيلم را بريده اند. و اما فيلم مارمولک جزء فيلم هايی خواهد بود که سالهای سال از آن ياد خواهند کرد.

mahsa

سلام وبلاگ جالبی داری .... به ما هم سر بزن ........خوش حال می شم

بابا محمد

سلام دخترم (: ... بعد از مدتها توفيق نصيبم شد که بيام پيشت ... تيتر وبلاگ رو عوض کردی ... جالب ه برام بدونم دليلش رو ... ، و اما گل‌آقا .... نمی‌دونم چی‌بگم ... رفتنش تلخ‌ترين مطلبشه ...؛

معصومه

..سلام غزل همسایه.راستش من چیز زیادی نمیدونم فقط اینکه گاهی وقتها که بابا می خرید منم یه نگاهی به کاریکاتورهای زیباش می انداختم...موفق باشی .