برنامه تلويزيونی مهتاب تمام شد ...
اين برنامه را در زمانی که ايران بودم کم و بيش ميديدم و بعد از برگشتن هم خيلی شبها پای آن نشستم . ديدن تصاوير کودکی حضرات را دوست داشتم و نيز بداهه گويیهای آقايان حسينی و رفيعی را ٬ اگرچه مثل بسياری از برنامه های طنز ايرانی اکثر اوقات طنز به هجو کشيده ميشد ... نه ! قصدم اين نيست که اين برنامه را نقد کنم که من ٬ نه نقادم و نه طنز شناس ! فقط می خواستم به نکته ای اشاره کنم که شايد خيلی از شماها هم آنرا حس کرده باشید . در طول اين برنامه يا لااقل تا آنجا که من ديدم هيچ زنی پا به حريم مقدس اين طنازان مذکر نگذاشت !!! در واقع هنرمندان و ورزشکاران زن بصورت کاملا عمدی و آگاهانه ناديده گرفته شدند . حتی در گزارشهای مردمی هم که از سطح شهر پخش ميشد زنان مخاطب قرار نمی گرفتند ؟!؟!؟!؟!
حالا لطفا نگوييد که اين برنامه خيلی بی ارزش و بی کلاس بود و همان بهتر که زنان را در آن جايی نبود و ... اين برنامه بدون ترديد يکی از پربيننده ترين برنامه های تابستانی در سطح عموم مردم کشور بود (مگر چند درصد از مردم ما امکان دسترسی به کانالهای برون مرزی را دارند؟) که هر شب هزاران خانواده  ايرانی را پای تلويزيونها ميکشاند و چنين بی اعتنايی بی رحمانه ای به بيش از نيمی از مردم جامعه واقعا بدور از انصاف بود . نميدانم يک دختر بچه ٬ يک دختر نوجوان ٬ يک دختر جوان يا يک زن چگونه ميتواند اعتماد بنفس خود را در کشوری حفظ کند که در يکی از محبوبترين برنامه های تلويزيونی آن هيچ خبری از همجنسان او نيست ؟ چگونه ميشود از زنانی که تنها برنامه های ويژه آنها به مسايلی همچون آشپزی و گلسازی و بچه داری و خانه داری و ... میپردازد انتظار پيشرفت و ترقی داشت ؟
ای کاش بجای برگذاری هفته زن ٬ روز زن ٬ جشنواره زنان فيلمساز ٬ سمينار بررسی مشکلات زنان و ... فکری به حال مهمترين رسانه جمعی کشورمان ميکرديم که در اکثر برنامه هايش بدجوری زنان را به حاشيه رانده است . به راستی که  خانه از پای بست ويران است ...      

/ 32 نظر / 19 بازدید
نمایش نظرات قبلی
padideiemehr

زاستش من موافقم که خانمی را به اين برنامه دعوت نکردند چون وقتی بهشون امکان شوخی کردن چه با خود شخص چه در مورد عکسش داده نميشه چرا بايد يک نفر را دعوت کنند وبعد همه برنامه ای را که قرار است شوخی باشه با لبخند های مودبانه و ساختگی بگذرانند اين موضوع تقصير عوامل برنامه نيست به کسانی مربوط است که ممکن است حتی يکبار هم آنرا نگاه نکنند.

فاطمه

مارا تحويل نم گيري غزل خانم شنبه ها منت بگذار سری هم به اين بنده حقير بزنيد خوشحالمون می کنيدپیشا پیش قدمتون گل بارون

tina

سلام خانومی کم پيدايی ؟

sadegh

سلام دوست قديمی.استفاده کرديم.ای کاش...

niloo

سلام غزل جان.من آپديت کردم.خوشحال ميشم نظرت را بدونم.

nilofar

سلام وبلاگ جالبی داری خيلی از مطالبتونو خوندم خوب بود براتون ارزوی موفقيت دارم به منم سر بزنی خوشحال می شم

dokhtare mehrabon

سلام غزل خانم ! من اولين بار هست كه مي آم اينجا و خيلي از متنت خوشم اوده ! حرف دل ما رو زدي ولي خب با اين مسول جديدي كه براي صدا و سيما گذاشتن چشمم اب نمي خوره كه اوضاع بهتر بشه ! هيچ كس نمي تونه اين وضع رو درست كنه ! توي سينما اوضاع كمي بهتر شده ! شايد يكي از دلايلي كه من چندين ماه است يك برنامه رو درست و حسابي از تلويزيون نديدم همين باشه ! خودت رو اذيت نكن اين جامعه غير قابل اصلاح هست . به اميد .... به ما سر بزن خوشحال مي شيم .

niloo

سلام غزل جان.کجايی عزيز؟آپ نميکنی؟اومدم بگم بنده آپديت کردم.قربونت.منتظر نوشته های زيبات هستيم.