يک اثر بدون مرز

فيلمساز برجسته هندی ٬ مظفر علی ( Muzaffar Ali ) بزودی ساخت فيلم جديد خود Rumi را بر اساس زندگی مولانا جلال الدين رومی شاعر بلند آوازه ايرانی را شروع خواهد کرد . اين در حالی است که گفته ميشود وی از دوتن از ستارگان بزرگ هاليوود يعنی آل پاچينو و رابرت دنيرو برای ايفای نقشهای اصلی در اين فيلم دعوت کرده و از تعدادی بازیگران پر قدرت هند برای سایر نقشها استفاده خواهد کرد . در این فیلم به سه بازیگر زن برای نقشهای کلیدی نیاز است که بنا به گفته این کارگردان جسور می توانند از اقصا نقاط عالم انتخاب شوند .
فيلم به دو زبان هندی و انگليسی تهيه خواهد شد و هزينه برآورد شده برای ساخت آن ده ميليون دلار است که برای يک پروژه باليوودی هزينه گزافی به شمار ميرود . طرح اولیه فيلمنامه اين اثر به دست یک محقق آمریکایی بنام کبیر هلمینسکی ( Kabir Helminsky ) که بر روی رومی و اشعار او تحقيق کرده ٬ تهيه شده است . موسیقی فیلم را به احتمال قوی آهنگساز برجسته ژاپنی کیتانو خواهد ساخت .
به گفته کارگردان فیلم برای بینندگان مختلف جذابیتهای زیادی خواهد داشت چرا که قلم توانای رومی از او یک شاعر بلند آوازه ساخته است و روزانه بیش از صد نسخه از آثار او تنها در آمریکا به فروش میرسد . او هدف از ساخت اين اثر را انتقال فلسفه رومی در سراسر جهان بدون در نظر گرفتن مرز عنوان کرده است و اميدوار است که فيلم به يک اثر جاودانی بدل شود .

چند نفر از ما جوانان ايرانی آثار مولانا جلال الدين رومی را مطالعه کرده ايم ؟ نه به زور درس و کتاب و مدرسه بلکه با میل شخصی 06.gif ....

/ 49 نظر / 8 بازدید
نمایش نظرات قبلی
mohammad

من ميخواهم تو رو بلينکم اما هروقت اين گار رو ميکنم لينکت کنار لينک آخر مياد يعنی پايينش نمی آد اگه اشکال نداره اچ تی ام ال کامل لينک کردن را بده تا تو را هم لينک کنمD: .از اينکه با تو آشنا شدم خيلی خوشحالم

آرش

سلام غزل خانم. راستش را بخواهيد من هم دل خوشی از اين دار و دسته ندارم. اما بايد متوجه اين موضوع بود که خود سوزی با تمام معايبش در ميان گروه های سياسی هميشه به عنوان راهکار آخر انتخاب می شود و چيز جديدی نيست. مثلا وقتی عبد الله اوجالان ، رهبر کردهای ترکيه، را هم سه چهار سال پيش بازداشت کردند پايتخت های اروپايی شاهد تعداد زيادی خودسوزی بود. اين حرکت ايندفعه هم ظاهرا جواب خود را داده و افکار عمومی کشورهای متمدن بسيار جريحه دارد شده است.و نتيجتا اکثر بازداشتی ها را آزاد کرده اند. سياست چيز خوبی نيست. اينطور نيست؟

بنفشه

سلام عزيزم... تعجب می کنم که چرا ايميلم را دريافت نکرده ای آن را دوباره برايت ميل می کنم.

روزبه

سلام غزل خانم . اميد وارم تاخير من را ببخشيد ... بي صبرانه منتظر مي مانم تا اين فيلم ساخته شود و تماشايش كنم . بسيار ممنوم كه خبر به اين خوبي را نوشتيد . باز هم براي دير كرد عذر خواهي مي كنم .

محسن

سلام امدم و منتظر مطالب جديدت هستم.

mohammad

سلام غزل جان من تو رو لينک کردم

خانه آدم کجاست ؟

سلام.خبر خوشحال کنندهای است. واز جهت کم کاری و قصور ما ایرانیان در این زمینه ها باعث تاسف.حال ما ایرانی ها هی بشینیم بگیم هنر نزد ایرانیان است و بس (... زهی خیال ..........)