از روز يکشنبه گذشته کلاس آموزش زبان فارسی پسرم شروع شد ...
خيلی خوب است که در جايی با مادرانی برخورد کنی که دغدغه های خود تو را دارند ... کسانی که فرزندان خود را به مدارس غير ايرانی سپرده اند چرا که مدارس ايرانی خارج از کشور فاقد استانداردهای لازم امروزی در امر آموزش هستند ٬ کسانی که نگرانند مبادا فرزندانشان زبان و فرهنگ و تاريخ خود را فراموش کنند ٬ کسانی که از روزی می ترسند که فرزندانشان تبديل به يک غريبهء ناآشنا شوند . 
يکی از مادران که علاوه بر يک دختر هشت ساله که همکلاسی محمد بود دو دختر هفده و چهارده ساله هم داشت با اندوه می گفت "...  به هر حال بايد قبول کرد که فرزندان ما با خود ما بيگانه اند ٬ آنها بين دو دنيا ٬ دو فرهنگ و دو زندگی متفاوت گير کرده اند ... در حالی که همسر من هنوز نگران اينست که شلوارهای دخترانه روز به روز تنگتر ميشود و بلوزها روز به رزو کوتاهتر ٬ دختر بزرگم رويای سفر به پاريس برای گذراندن تعطيلات تابستانی به همراه دوستانش را دارد ... "
واقعا تربيت يک بچه ايرانی در يک کشور و فرهنگ ديگر کار شاقی است !!!

/ 71 نظر / 32 بازدید
نمایش نظرات قبلی
امید

عزيز به چه مي انديشي ... رسم زندگي اين است .. يک روز کسي را دوست داري و روز بعد تنهائي ... به همين سادگي !!! او رفته است و همه چيز تمام شده است ..مثل يک مهماني که به آخر مي رسد ... تو به حال خود رها مي شوي .. چرا غمگيني .. اين رسم زندگي است . سلام .. وبلاگ قشنگي داري .. ساده هم حرف ميني .. اما گيرا .. منم دنيايي دارم .. وبلاگمو ميگم .. خوشحال ميشم سربي بهم بزني .. در ضمن خوشحال ميشم باهم تبادل لينک داشته باشي .. در ضمن ميتوني تو سايت من به صورت اتوماتيک لينکتو قرار بدي ..

مجید طوسی

وبلاگ جالبی داری . حيفم اومدم اينو بهت نگم... تا به حال به مرگ فکر کردی....؟ ويا سرگرمی دوست داری اگه خواستی به سايتم سر بزن و برام پيغام بزار که اگه خواستی لينکت کنم....خدانگهدار دوست عزيز

مجید طوسی

وبلاگ جالبی داری . حيفم اومدم اينو بهت نگم... تا به حال به مرگ فکر کردی....؟ ويا سرگرمی دوست داری اگه خواستی به سايتم سر بزن و برام پيغام بزار که اگه خواستی لينکت کنم....خدانگهدار دوست عزيز

haider

واقعا تربيت يک بچه ايرانی در يک کشور و فرهنگ ديگر کار شاقی است !!! از ما هم سر بزن

فراموش شده ...

سلام. نمي دونم منو يادت مي آد يا نه. ولي يادمه يه زمونهايي با هم خيلي خوب بوديم. تو تازه كار بودي و از من خواستي كه اسم وبلاگت رو تو لينكهام بذارم و من هم اين كار رو كردم . يادمه خيلي هم وبلاگ تو رو به ديگران پيشنهاد دادم. كساني مثل وبلاگ خودموني كه الان شده نويسه و ... . وقتي بعداز دو سال اومدم و ديدم وبلاگ من رو از لينكهات دراوردي خيلي دلم شكست. عيب نداره اين رسم روزگاره ماهم كم عادت نداريم. اين حقيقت است كه از دل برود همان كه از ديده رود.

مهدي

اگر بخواهي بچه ايراني با روحيات ايراني بزرگ كني . جاش فقط توي ايرانه و بس

وبلاگ نويس فراموش شده

اين فقط يك نظريه است. آخه من از خيلي وقت پيش وبلاگ هاي سينماي هند، ازمن براي تو ، خودموني و نويسه رو مي خونم . به نظر من نويسنده همشون يك نفر بيشتر نيست. نمي دونم چرا انقدر هم مطمئن هستم.

maryam

خيلی جالبه شما در خارج از ايران هستيد می خوايد فرزندتون ايرانی بار بياد ولی بعضيا تو ايرانن ولی .... . براتون آرزوی موفقيت دارم. می دونيد چيه ولی ظاهرا تحمل سختيش به رفاه و امکانتش می ارزه نه؟