و آن مرد آرام ....

سال ۱۹۹۱ ٬ سه فيلم ٬ Lamhe فیلم گرانقیمت و رویائی کارگردان صاحب نام و پرآوازه بالیوود یاش چوپرا به همراه بازیگران محبوبی همچون سری ديوی و آنيل کاپور ٬ Akayla فيلم حادثه ای و پر هزینه ای که فوق ستاره باليوود يعنی آميتا بچن را در خود داشت و بلاخره فیلم Phool Aur Kaante از يک کارگردان ناشناس همراه با بازيگری جديد و گمنام . نتيجه غير قابل تصور بود . Lamhe و Akayla هر دو در گيشه شکست خوردند و Phool Aur Kaante به فروشی خارج از انتظار دست پيدا کرد و باليوود متحير و متعجب فهميد که نبايد اين بازيگر جديد با اين چهره نا متعارف و چشمهای عجيب را دست کم بگيرد و این آغاز کار اجی ديوگان ( Ajay Devgan ) بود ......


deewangee.jpg


اجی ديوگان ٬ این مرد آرام و کم حرف بالیوود که از خبرنگاران و مصاحبه گریزان است و کمتر در مجامع عمومی و هنری ظاهر میشود ٬ تا کنون در نقشهای بسيار گوناگونی ظاهر شده است و ثابت نموده که میتواند بازیگر متفاوتی باشد . در فیلم Hum Dil De Chuke Sanam نقش یک عاشق ساکت و خوددار ٬ در فیلم The Legend Of Bhagat Singh نقش يکی از قهرمانان ملی هند ٬ در فيلم Company نقش يک تبهکار خونسرد و بی رحم و حرفه ای و در آخر فيلم Deewangee ٬ يک انسان مریض و خطرناک ٬ مردی که بخاطر تحقق آرزوهايش در کمال قساوت حاضر به هر نوع جنايتی است .... و اينها تنها چند نمونه از بهترين نقش آفرينی های اجی ديوگان است .
سال گذشته برای او سال موفقيت بود و او توانست برای سه فيلم The Legend Of Bhagat Singh ٬ Company و Deewangee جوائز متعددی را از دستاندرکاران سینمای هند ٬ منتقدین و تماشاگران کسب نماید . بازی او در فيلم Deewangee بسيار درخشان و زيبا بود و بار اصلی جذابيت فيلم بر دوش او . همینطور در فیلم Company که با حداقل ديالوگ به خوبی نقش را به تصوير کشیده و باورپذیر نموده است . در هر حال بنظر من بزرگترین موفقیت او اینست که توانسته سه گروه سینماگران ٬ منتقدین و مردم را همزمان راضی نگه دارد .
اجی ديوگان در حال حاضر سه فيلم را در نوبت اکران دارد :
‌Bhoot به کارگردانی رام گوپال ورما
Qayamat به کارگردانی هری باويجا
Parwana به کارگردانی دیپاک بهری
برای او آرزوی موفقیت های بیشتری را دارم بویژه که نقش جدیدی را هم در زندگی خانوادگی خود پذیرفته است ٬ نقش یک پدر


``````````````````````````````````

بعد از تحریر : کاميابی های اجی ديوگان همچنان ادامه دارد . Mani Ratnam که معرف حضورتان هست ٬ کارگردان فيلم زيبای Dil Se . او در فيلم جديد خود ( دومین فیلم هندی ) از اجی دعوت به همکاری کرده است که این مسئله با توجه به اعتبار این فیلمساز خوب و خبره یک نقطه روشن دیگر در کارنامه هنری اجی است . در فیلم جدید Mani Ratnam علاوه بر اجی ديوگان بازيگرانی همچون آبيشک بچن ( پسر آميتا بچن ) ٬ ويويک اوبروی ٬ کارينا کاپور و رانی موکرجی حضور دارند .


/ 20 نظر / 11 بازدید
نمایش نظرات قبلی
peman

سلام . مثل هميشه خوب .

داريوش

از نقد و تحليل شما بسيار بهره بردم. موفق باشيد.

bita

سلام من البته اين فيلما را نديدم و فقط تبليغای ديوانگی را ديدم که خيلی ترسناک بود..آخه منبع منم شده تلويزيون بين المللی که بعضی وقتا هنديه بعضی وقتا ايرانی و ...اونقدرم محله هنديا دوره (( ۲ ساعت راهه با ماشين خودت بدون ترافيک )) که اصلا سينماشو ادم يادش می ره:)

باربد

http://river.blogsky.com من از پايان می ترسيدم و آغاز کردم راستی ما به شما يک ماهی است که لينک داديم ولي شما...

majid

اين فيلما رو از کجا گير مياری يا مطالبشو هميشه برام سوءال بوده.چون منابعش خيلی کمه.

مهدی

غزل جون مثل هميشه قشنگ.اگر ما سر نزنيم شما سر نمی زنيد

pedram

سلام غزل جان ميبينم که تنبل شده ها موفق باشی

farshid

يه عکس بزرگ از اين هنرپبشه می تونی بزاری تو وبلاگت؟

سیاوش

منظورت از فیلم Deewanegee همون Deewane نیست که در دو نقش ظاهر شد ؟ به نظر من راجو چاچا هم فیلم باحالی بود .