ظهور بی هیاهوی يک بازيگر خوب

کمتر بازيگری را ميتوانيد در باليوود پيدا کنيد که اولين فيلمش در سطح بین المللی مطرح شود و حتی در کنار فیلمهای برگزیده جهان در صف ورود به بخش فیلمهای غیر انگلیسی زبان اسکار بایستد ٬ ولی گريسی سينگ یک استثنا است ....
زمانی که تبليغات فيلم lagaan آغاز شد ٬ بسياری از ديدن اين بازيگر جديد با چهره اصيل و هندی در کنار امیر خان و در چنین فیلم خوبی متعجب شدند چرا که ساليان سال است که بیشتر بازيگران زن در بالیوود با معيارهای زيبائی غربي انتخاب ميشوند در واقع چهره ای که در فيلمها از زن هندی نشان داده ميشود با چهره واقعی بسياری از زنان اين ديار متفاوت است ولی گريسی همان زیبایی شرقی آشنا را دارد .
گريسی نه تنها به لحاظ فیزیکی بلکه از جهت فکری نیز با سایرین متفاوت است چرا که هوشمندانه از تکرار اشتباه بسیاری از بازیگرانی که موفقیتهای مشابه موفقیت اولیه او را داشتند پرهیز کرد و نقشهای پیش پاافتاده و سبک را به صرف حضور مستمر در بالیوود نپذیرفت ٬ وسوسه ای که در گذشته حتی ستارگانی مانند آمیتا بچن ٬ شاهرخ خان ٬ کاجول ٬ آیشواریا رای ٬ اجی دیوگان و .... را نیز درگیر نقشهای کم مایه در فیلمهای سبک نموده است . بعد از موفقیت فیلم lagaan و کار زيبا و قابل تحسین گريسی ٬ تعداد زيادی از فيلمسازان باليوود به سراغ او رفتند ولی در کمال تعجب ٬ گريسی تقریبا به مدت یکسال و نیم در بالیوود ناپدید شد . خود او در اين باره ميگويد " بعد از lagaan من تعداد زيادی پيشنهاد داشتم ولی همه را رد کردم چرا که همه این نقشها شبيه نقش Gauri در فیلم lagaan بودند و من نمی خواستم در نقش يک دختر روستايی ساده کليشه شوم . در این مدت من چند فیلم خوب را با فیلمسازان برجسته جنوب هند کار کردم چرا که آنها این فرصت را به من دادند تا توان خود را در ارائه نقشهای دیگر هم بیازمایم . در بسياری از فيلمهای من که هنوز اکران نشده است نقش زنان امروزی را بازی کردم و اطمينان دارم که تماشاگران مرا در اين جايگاه نيز خواهند پذيرفت . "
از گريسی در حال حاضر فيلم Armaan اکران شده است که ظاهرا از ساختار خوبی برخوردار است و بازيگران بنامی همچون آميتا بچن ٬ آنيل کاپور و پريتی زينتا در آن بازی دارند . او در اين فيلم نقش يک پزشک را بازی ميکند و گفته میشود که اجرای نقش از جانب او قابل قبول و زیباست . فيلم بعدی او Gangaajal نام دارد . یک فیلم مهیج سیاسی - اجتماعی در کنار بازیگر قدرتمندی همچون اجی دیوگان و به کارگردانی Prakash Jha ٬ کارگردانی که به ساخت فيلمهايی شهره است که شخصیت زن در آنها قدرتمند و صاحب اراده است ٬ زنانی بسیار متفاوت با آنچه هر روزه در فیلمهای سینمای هند دیده میشود .
کدام بازيگری در باليوود را سراغ داريد که در ابتدای راه خود آنقدر جسارت داشته باشد که تنها کار با بهترين ها را بپذيرد ؟ من که کسی را بغير از گريسی سينگ نمی شناسم ....


gracy_singh.jpg

/ 42 نظر / 42 بازدید
نمایش نظرات قبلی
شرمین

سلام، می بينم که خوشکل کرديد :)) جدا خيلی معلومات داری، ماشالله

بنفشه

سلام خوبی...امروز در مورد امير خان مطلب نوشتم ولی يکی از دوستان برايم پيغام گذاشته که همبازی امير خان در فيلمAndan Apna Apna راونا است در حالی که متنی که من ترجمه کرده ام همبازی او را جوهی چاولا معرفی کرده خواستم ازت کمک بگيرم. اگه اين فيلم را ديده ای لطفا بهم اطلاع بده تا متنم را تصحیح کنم.

روزبه

سلام ... مثل هميشه در انتظار مطلب جديد .

شرمین

سلام، ممنون از اينکه سر زدی :) ، جواب سوالت رو تو همون نظرات دادم چون فکر کردم شايد سوال بقيه هم باشه . پايدار باشی

متفکر

سلام / اگه سینمای کلاسیک و ... نمیشه ، تئاتر چی ؟امکانش هست در مورد تئاتر هم بنویسی ؟ / تا بعد

معلم ادبیات

سلام! دوباره اومدم ... به دو علت ...هم از لطفت تشکر کنم...هم بگم با اين نظرات قشنگی که در مورد نوشته و سوالم اومده حيفم مياد به سرعت مطلب جايگزين رو که آماده کردم وارد کنم... اگه امکان داره يه کمکی کن دوستان ديگه ای که اين مطلب و سوال را نديدند ظرف اين يکی دو روز که صبر ميکنم بيان و نظر بدن ...واقعا انگيزه های مختلف برای نوشتن تو اين وبلاگامون يه سوال جديه؟

بنفشه

بازم سلام ... خيلی ممنون که اطلاعاتم را کامل می کنی. حتما موضوع متارکه امير خان را به يادداشت هايم اضافه خواهم کرد.

باربد

تريپ قالب جديدتو که ديديم آش و لاش شدم.. خاک انداز بياريد! منو توش بذاريد!.... ولی نه! بی شوخی قشنگه!

اشراق

سلام غزل خانوم متاسفم كه اينو ميگم ولي تا اونجايي كه من از سينما ميدونم سينماي هند هيچوقت جايگاهي نداشته. شايد فضولي باشه ولي خيال مي كنم وقتت را داري تلف ميكني. اگر فرصت داري درباره سينماي اروپا بنويس مثلا كيشلوفسكي موفق باشي