فيلم هفته Bhoot

top.jpg


Bhoot
تهيه کننده : Nitin Manmohan
کارگردان : Ramgopal Verma
موسيقی : Salim-Sulaiman/Owarak Warrier
بازيگران : اورميلا ماتوندکار ( Urmila Matondkar ) ٬ اجی ديوگان ( Ajay Devgan ) ٬ نانا پتيکار ( Nana Patekar ) ٬ ريکا ( Rekha ) ٬ فردين خان ( Fardeen Khan ) ٬ تانوجا ( Tanuja )
خلاصه داستان : ويشال ( اجی ديوگان ) يک تحليلگر سهام جوان و تحصيلکرده است که به دنبال آپارتمان مناسبی برای اقامت خود و همسرش دوست داشتنی اش سوآمی ( اورميلا ماتوندکار ) ميگردد . او آپارتمانی را در طبقه دوازدهم يک آسمانخراش پيدا ميکند که شيک و زيباست ولی مشکلی دارد که تا بحال کسی اقدام به سکونت در آن نکرده است ٬ مستاجر قبلی آن زنی بوده که به همراه فرزندش از بالکن خانه سقوط کرده و جان باخته است و علت حادثه هنوز معلوم نيست . ويشال اهميتی به اين موضوع نمی دهد و بدون گفتن اين جريان به سوآمی خانه را به او نشان ميدهد و به زودی زوج جوان و خوشبخت ما به اين خانه نقل مکان ميکنند . ولی سوآمی بعد از پی بردن به ماجرا پریشان و عصبی ميشود و همزمان شروع ميکند به ديدن روح زن کشته شده در همه جا . ويشال که در ابتدا موضوع را باور ندارد کم کم از ديدن رنج و ترس همسرش نگران شده و آنرا يک عارضه روحی میپندارد ٬ ولی از دست روانپزشکان هم کاری بر نمی آيد و سوآمی بتدريج بدتر و بدتر ميشود . در این میان سرایدار پررو و گستاخ ساختمان هم به طرز فجیحی به قتل میرسد ....
و اما نکات خاص فيلم :
اول : بازی ها در اين فيلم درخشان است بويژه بازی اورميلا در نقش سوآمی که در سينمای هند يک اتفاق محسوب ميشود . او يکی از شانسهای مسلم دريافت جايزه فستیوال فيلم Fair در سال آينده است .
دوم : از دید من که یک بیننده عادی هستم کار کادر فنی هم خوب و بیادماندنی است . فيلمبرداری فيلم زيبا و تاثير گذار است و سايه روشن های خانه حتی در روز نوعی وهم را در بيننده پديد می آورد . موسيقی پس زمينه فيلم بسيار به درک حال و هوای آن کمک کرده است ( من که بارها از جا پریدم ) .
سوم : فيلم Bhoot همانطور که دوستم در وبلاگ باليوود گفتند يکی از پرفروشترين و موفقترين فيلمهای سال جاری بوده است که بسیار مورد استقبال مردم قرار گرفت .
چهارم : در این فیلم از هیچ یک از پارامترهای رایج فیلم هندی ( آوازها و رقص های بی موقع ٬ طنازی های غیر ضروری ٬ درخت و ..... ) استفاده نشده است ٬ حتی محل سکونت و لباسهای این زوج جوان کاملا مدرن و امروزی است .
پنجم : برای اطلاعات بیشتر میتوانید از وب سایت تخصصی فيلم Bhoot ديدن کنيد .
ششم : . در اين صفحه هم ميتوانيد موسيقی فيلم را بشنويد ( البته فقط برای تبليغات فيلم از انها استفاده شده بود نه در خود فيلم ).
هفتم : در اين صفحه هم ميتوانيد اسلايدهايی از فيلم را ببينيد .
و آخر اينکه این فیلم خیلی خیلی مهم است چرا ؟ چون حتی صدا و سيمای جمهوری اسلامی هم بعد از مدتها در مورد یک فیلم روز از سینمای هند خبر داد ........ البته در مورد سکته آن مرد نگونبخت در سينما و هنگام تماشای فيلم Bhoot 11.gif

``````````````````````````````````
يک توضيح : ميدانم که وعده داده بودم هر هفته راجع به يکی از فيلمهای روز ياداشتی داشته باشم ولی نشد ... فيلمهايی که ديدم ارزش نوشتن من و زحمت خواندن برای شما را نداشت .

/ 29 نظر / 56 بازدید
نمایش نظرات قبلی
روزبه

سلام غزل خانم ، از اين كه به وب لاگ (( سي نت )) سر زديد ممنون و از اين كه لينك اش كرديد ممنون تر ! من از جدا شده گان اين وب لاگ بودم ولي بنا به دلايلي دوباره در خدمت كار قرار گرفتم . خلاصه باز هم از حمايت تان سپاس گزارم .

bahram

درود آپديت کردم

meti

سلام غزل جان .من چندتا کار ديگه هم انجام ميدم که ننوشتم.اينطوری بگم صبح ساعت ۷ و شب ۲ يا ۳ ساعت و مدت زمان کاريمه تازه خيلی از اين کارها رو تو زمانهای خاصی انجام ميدم.تازه وقت هم کم ميارم.من برم بای.بيا.گولبولت

shab

فيلم هندی خوبه فقط يه کم خالی بندی دارن راستی من مهدی نيستم و ت.لدم يه هفته پيش بود

kaveh

ميدونی واقعا با ديدن وب لاگت بيشتر به اين جمله ايمان...... دنيای غريبيست.نه؟

مهرانا

سلام.غزل جون کامنتت رو توی بلاگb4u خوندم . کدوم ويديو کلوپ رو ميگی؟ نکنه شما هم هندوستان هستين . ولی به هر حال اومدم بگم که پياسا امشب از يکی از کانالهای ماهواره پخش ميشه اگه تونستم ببينمش واست نظرمو ميگم.اگه تونستی راجع به ويدئوکلوپ واسم توضيح بده ممنون ميشم . قربانت .

gholamreza

سلام جای مارم خالی کنيد براتون ايميل زدم .

بنفشه

سلام غزل جان.. ايميلت رسيد ممنون. راستی جوابش را هم دادم. شاد باشی

hamed

ياحق سلام . متاسفانه تو دقيقه نود رسيدم .