رکودی که گريبان باليوود را گرفته سينماگران اين صنعت را وادار به تکاپو برای يافتن راهکارهای مختلف برای کشاندن تماشاگران گريزپا به سينما نموده است . يکی از يافته های اخير سينماگران ساختن فيلمهايی است با شرکت جمعی از بازيگران مطرح . نگاهی به فهرست فيلمهای آماده اکران صحت اين ادعا را ثابت ميکند :

  نام فيلم

 بازيگران

Tehzeeb

ريشی کاپور - شبانا عظمی - اورميلا - آرجون رامپال - ديا ميرزا

 Kal Ho Naa Ho

جايا بچن - شاهرخ خان - سيف علی خان - پريتی زينتا

 Khakee

آميتاب بچن - اجی ديوگان - اکشی کومار - آيشواريا رای - توشار کاپور

Lakeer

سانی دئول - سونيل شتی - سهيل خان - جان ابراهام

Munnabhai MBBS

سنجی دات - جيمی شرگيل - گريسی سينگ

Aan

اکشی کومار - سونيل شتی - جکی شروف - راوينا تاندون - لارا دوئتا

Plan

سنجی دات - دينو مورا - سنجی سوری - بيکرام سلوجا - روهيت روی - ماهيش منجرکار - پرييانکا چوپرا - سميرا ردی

در اين ميان از همه شاخصتر فيلم LOC (خط کنترل) است که در آن صف طويلی از بازيگران صاحب نام باليوود که زمانی حضور دو تن از آنها در کنار هم غنيمت بود ٬ بازی ميکنند . در اين ليست اسامی همچون آبيشک بچن ٬ اجی ديوگان ٬ اکشی خانا ٬ سنجی کاپور ٬ سنجی دات ٬ سيف علی خان ٬ سونيل شتی ٬ منوج باجپای در کنار رانی موکرجی ٬ راوينا تاندون ٬ کارينا کاپور ٬ ماهيما چودری ٬ ايشا دئول و ... ديده ميشود .  

بنظر ميرسد ساخت فيلمهايی از اين دست باعث بهبود اوضاع در باليوود شوند چرا که :
اول :
اين فيلمها امکان موفقيت  اقتصادی بيشتری را دارند . شايد چون به تماشاگران اين احساس را ميدهند که در مقابل پولی که پرداخت کرده اند ٬ بهره بيشتری بدست می آورند .
دوم : از اين پس ميتوان ادعا کرد که بلاخره نويسندگان فيلمنامه در باليوود دست از الگوی کهنه و مستعمل يک قهرمان - يک انسان خبيث و يک کمدين کشيده اند و بفکر الگوهای جديدی هستند .
سوم : وجه مثبت ديگر قضيه پايان دادن به ستاره سالاری است که بارها در سيستم فيلمسازی باليوود مشکل ساز بوده است چرا که وقتی در يک فيلم بيش از يک بازيگر تراز اول حضور داشته باشد جايی برای ناز و ادای رايج بازيگران باقی نمی ماند و بازيگران عملا نمی توانند در هر زمان بيش از يک فيلم را در دست داشته باشند و اين روند فيلمبرداری را که در گذشته نه چندان دور حتی به پنج سال هم ميرسيده ٬ به مدت زمان سی تا چهل روز کاهش ميدهد .
و بلاخره اينکه شايد حضور همزمان چند همکار (رقيب!؟‌) در کنار يکديگر بتواند باعث بهبود و ارتقا سطح بازيگری در باليوود شود و از اين پس کمتر شاهد تیپ سازی آشنای اين سينما باشيم .

/ 17 نظر / 39 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مامان و بابا و دخترشون

سلام ما که هنوز یه فیلم درست و حسابی ندیدیم ..راستی میشه یه خلاصه داستان و عکس از فیلم دلقک برامون گیر بیارید ممنون

bakhshi

سلام غزل عزيز.بايد بگم که وقتی چند بازیگر مطرح کنار هم در یک فیلم جمع میشند خودبخود انتظار مردم هم از آن بیشتر میشود و این میتونه برای فیلم مشکل ساز باشه.من از همه اینها بیشتر منتظر منا بهایی ام بی بی اس هستم.

معلم ادبيات

سلام!...غزل جان ! ممنونم كه سر زدي... اميدوارم شما هم در كنار خانواده روزهايي خوش و در كمال امنيت و سلامت داشته باشي...

Sonia

سلام غزل جون مرسی از اطلاعاتت بی صبرانه منتظر فيلمKal Ho Na Ho هستم:)موفق باشی

مامان و بابا و دخترشون

سلام ممنون از اینکه اومدی چون گفتی قدیمی یادم اومد که من اشتباه کردم اسمش اینه (...اسم من دلقک ...)تازه هم هست ممنون میشم

ehsan

سلام غزل جان عيد شما هم مبارک البته من اطلاع دارم شما خيلی دور از ما هستين.البته بری مافکر می کنم پس فردا عيد باشه؟راستی مطلبتم زيبا بود.مرسی

بنفشه

سلام غزل جان عيد شما هم مبارک باشه. در ضمن خانمی قابل شما را نداشت ولی ممنون که دعام کردی

salam be maa ham sar bezanin

عبدالقدر جريبيع

hiiiiiiiiiii كيف الحاااااااااااال صح فطوركم