موفقيت شيرين و دلپذير اولين فيلم علمی - تخيلی سينمای هند يعنی Koi... Mil Gaya بسياری از فيلمسازان باليوود را در تکاپوی ساخت فيلمهايی با موضوع مشابه قرار داده است . از جمله اين فيلمها Jaane Hoga Kya (به معنای آيا ميدانی چه اتفاقی می افتد؟) است ٬ فيلمی علمی - تخيلی در مورد شبيه سازی انسان با شرکت آفتاب شيودسانی (Aftab Shivdasaniبيپاشا باسو (Bipasha Basu) که توسط  يک زوج تازه کار يعنی  Glenn-Ankush کارگردانی ميشود .
متاسفانه تقليد کورکورانه و بدون تفکر سنت ناپسندی است که باليوود به آن معتاد است و شايد يکی از اصلی ترين نکات ضعف اين سيستم باشد . نمونه آن ساخت يک دوجين فيلم با موضوع مثلث عشقی بعد از موفقيت فيلم Kuch Kuch Hota Hai  و يا ظهور بيسابقه چندين فيلم ترسناک با قصه های عجيب و غريب يا تکراری بعد از موفقيت فيلم Raaz است ٬ و حال نوبت به فيلمهای علمی - تخيلی رسيده است ... به هر صورت اميدوارم دستاندکاران باليوود با احتياط و دقت بيشتری در مورد اين موضوع نه چندان سهل و آسان گام بردارند .

نکته : با يک کليک ساده روی اسم بازيگران در پرانتز ميتوانيد عکسهای اين دو بازيگر را در صحنه هايی از اين فيلم ببينيد (قابل توجه دوستانی که در مورد نبودن عکس بازيگران همواره از من گله مند هستند)

/ 14 نظر / 23 بازدید
نمایش نظرات قبلی
آشنا

سلام غزل خانم / چه حال و احوال / خوبی

م.عروج

من فکر کنم غزل يه اسم زنانه است.

Sonia

سلام غزل جان .مطلب خوبی بود ولی حيف من فيلمKoi Mil Gaya رو نديدم:(

نويسنده

سلام هر وقت ميام اينجا روحيه ام خوب می شه..ديدم که جديدا گويا تو باليود فيلم ترسناک مد شده!

مهرانا

سلام. خوبی؟ فک نکنم ديگه پديده ايی مثل کويی ميل گيا ساخته بشه . متاسفانه به علت ازدياد فيلم سازی کپی کاری هم زياد شده

روزبه

سلام . خب اين سنت متاسفانه در هالي وود هم اتفاق مي افته . اگر ماتريكس 2 را ديده باشيد ( و يا كلا فيلم هاي سريالي مثل جيغ ) متوجه خواهيد شد كه اولي از همه بهتر در اومده و رضايت بخش تر از بقيه است ... .

bakhshi

سلام غزل عزيز.بنظرم تقليد يک چيز طبيعی است.اکثر دست اندر کاران بالييود سعی می کنند راهی بروند که قبلا آزمايش شده است.اينجوری ريسکش کمتره.همه که عامر خان نيستند

پورنگ

سلام از فيلمهای هندی خيلی خوشم مياد لطفا فيلم های در حال اکران سینمای هند برای من هم بنويسيد ممنون

feredi bikhyal

سلام خوبی خيلی با حال بود خوشمان امد

نردبان

سلام ببخشید که من سر رشتهای از سینمای هند ندارم و نمیتونم نظر بدم .....در ضمن یه قسمت جدید نوشتم